AKLINDAN BİR SAYI TUT

0 Comments

Kitabın Yazarı: John Verdon

Yayınevi: Koridor Yayıncılık

Yayınlandığı Yıl: 2011

Sayfa Sayısı: 480

Polisiye roman sevenler için çok güzel bir serinin ilk kitabıdır. John Verdon kendine has anlatımı ve olaylara bakış açısıyla okuyucular arsında kısa sürede sevilmiş ve tüm dünyada çok satanlar arasına girmeyi başarmıştır. Romanın sonraki sayfasını merak ederken bir çırpıda bitirecek kadar sürükleyici olduğunu göreceksiniz.

Kahramanımız emekli polis Dave Gurney ile ilk defa tanışacağız. (Bütün seride farklı bir olayla uğraşıyor.) Ayrıntılar konusunda çok dikkatli, soğukkanlı ve tuttuğunu koparan çevresi geniş biridir. Göl kenarında karısıyla beraber emekliliğinin tadını çıkarırken her defasında olaylar onu içine çekiyor. Peşinde olduğu seri katil tüm kurbanlarda aynı yöntemi kullanıyor. Onları kandırmak için kullandığı yöntem ise çok yaratıcı ve etkili oluyor. Sonlara doğru tüm sır perdesi aralanırken elinizden bırakamayıp serinin diğer kitaplarını da bir an evvel okumak isteyeceksiniz.

Çok etkileyici kurgusuyla hemen kendine çekiyor. Kitabı rafta ilk gördüğünüz zaman kapağının çok sade olduğunu düşünebilirsiniz. Şu an yakınlarda çıkan son kitabı hariç (Tepenin Laneti)tüm seriyi okumuş biri olarak farklı bir polisiye roman tarzı arayanlara mutlaka tavsiye ederim.

Kitaplı günler dilerim.

Word halinde indirmek için bağlantıya tıklayınız.

siradandersler.com

Categories:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.