DİRİLİŞ

0 Comments

Yazar: Turgut Özakman

Yayınevi: Bilgi Yayınevi

Sayfa Sayısı: 688

Baskı Yılı: 2016

Turgut Özakman dünyada başka hiçbir milletin sahip olamayacağı tarihimizin önemli bir kesitini Diriliş 1915 Çanakkale kitabında kendine has üslubuyla anlatmıştır. “Kendi tarihini çarpıtan, abartan, küçülten, yalanlarla kirleten yazarlar, aydınlar yeryüzünde yalnız bizde bulunuyor.” diyen Turgut Özakman’ın yazmış olduğu üçlemede gerçek amacı ortaya çıkıyor. Ayrıca kitabın sonunda yer alan 15 sayfalık kaynakça ile kitabının tamamındaki bilgileri destekliyor.

Kitabın konusu Çanakkale savaşı olsa da öncesinden başlayarak okuyucunun daha iyi kavramasın sağlıyor. Ön plan da Orhan adlı bir Mehmetçik olsa da koskoca bir millet ve karşısındaki dünya kadar düşman ile olan mücadelesi yer alıyor. Olayla kronolojik sırayla anlatılırken her sayfada duygulanıp defalarca yeniden okumak isteyeceksiniz. Devamında Şu Çılgın Türkler kitabını ve Cumhuriyet kitabını okumak için sabırsızlanacaksınız.

Diriliş her ne kadar bir hikaye gibi kurgulansa da içindeki bilgiler ile tarih ders kitabı olacak kadar objektif ve doğru bilgileri barındırıyor. Edebiyatımızdaki birçok yazarın tarihimizi abartma özelliğine girmeden kaleme alırken yazar işini çok iyi yapıyor. Dirilişten başlayarak üçlemenin tamamını on dört yaşından itibaren tüm okuyucuların mutlaka okumasını kitaplıklarından eksik etmemelerini tavsiye ederim.

Bol kitaplı günler dilerim.

Word halinde indirmek için tıklayınız.

siradandersler.com 

Categories:

1 thought on “DİRİLİŞ”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Çok güzel bir kitap paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.