DOĞU EKSPRESİ’NDE CİNAYET

0 Comments

Kitabın Yazarı: Agatha Christie

Yayınevi: Altın Kitaplar

Yayınlandığı Yıl: 1934

Sayfa Sayısı: 171

Polisiye roman türünde tüm dünyanın tanıdığı yazar Agatha Christie’nin ilk okuduğum kitabıdır. Yazar İstanbul’da kaldığı 1933 yılında gördüğü olaylardan etkilenerek bu romanı yazmıştır. Tüm kitaplarında olduğu gibi kusursuz bir kurguyla okurlarını soruşturmanın ortasına atıyor.

Romanın konusu İstanbul- Londra treninde geçiyor. Kahramanımız dedektif Hercule Poirot her zamanki gibi titizlikle olayı çözüyor fakat bu sefer işi oldukça zordur. Dedektif tirende herkesin yalan söylediğini, ölen kişinin gizemini ve diğer entrikaları ve gizemleri nasıl çözdüğünü göreceksiniz. Roman son ana kadar heyecanını hiç eksiltmeden devam ediyor. Katil veya katilleri tahmin etmek çok zorlaşıyor.

Yazarın kendine has kurgu ve anlatımı sayesinde tüm kitapları sevilerek okunuyor. Betimleme ve tasvirlerle okurun dikkatini daima canlı tutmayı başarıyor. Her kitaplıkta olması gereken bir yazardır. Özellikle polisiye roman türü sevenlere tavsiye ederim. Kitabın beyaz perdeye uyarlanması da ayrıyeten bir güzellik katıyor.

Bol okumalar dilerim.

                              Word halinde indirmek için tıklayınız.                                                               

 siradandersler.com

Categories:

1 thought on “DOĞU EKSPRESİ’NDE CİNAYET”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Çok güzel bir kitap okunması gereken kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.