EMPATİ

0 Comments

Yazar: Adam Fawer

Yayınevi: April Yayıncılık

Yayınlandığı Yıl: 2008

Sayfa Sayısı: 690

Amerikalı yazar Adam Fawer’in ikinci kitabı (İlk kitabı Olasılıksız’dır.) olan empati Türk okuyucuları tarafından ilgiyle karşılanmıştır. İktisat alnında eğitim görse de yazar, mesleğinde mutsuz olduğu için en büyük tutkusu yazarlığa yönelmiştir. Empati tüm dünyayla eş zamanlı olarak Türkçe olarak yayınlanmıştır.

Kitabın konusunda ana kahramanımız özel yetenekleri olan ve kendi gibi özel yetenekli çocukları eğiten Laszlo’dur. En iyi öğrencileri Elijah ve Winter Zhi’in eğitim süreçleri ve başlarından geçen maceraları fantastik bir kurguyla anlatılıyor. Kitapta asıl anlatılan ise insanların karar verirken özgürlüklerinden bahsediyor. Yazar okuyucunun merak duygusunu en üst seviyede tutarken felsefe konularında da düşünmesini sağlıyor. Hayatı sorgulamamız açısından yeni fikirler veriyor.

Olasılıksız romanından sonra okuduğum ve yine çok etkilendiğim bir kitap oldu. Bazı bölümlerinin gereksiz uzatıldığını düşünen okuyucular olsa da bence kurgu açısından gereklidir. Fantastik roman türünde oldukça etkileyici olan Emapati’yi on altı yaş ve üzeri okuyuculara tavsiye ederim.

Bol okumalar dilerim.

Word halinde indirmek için tıklayınız.

siradandersler.com

Categories:

1 thought on “EMPATİ”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Çok güzel bir kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.