İÇİMİZDEKİ ÇOCUK

0 Comments

Yazar: Doğan Cüceloğlu

Yayınevi: Remzi Kitabevi

Sayfa Sayısı: 254

Baskı Yılı: 2014

Kişisel gelişim kitaplarının en önemli yazarlarından Doğan Cüceloğlu samimi üslubuyla kaleme aldığı kitapları ile ben dahil birçok okurun hayatına dokunmayı başardı. Yazarın yirmiden fazla kitabı olsa da ilk olarak içimizdeki çocuktan yola çıkmamız doğru olacaktır sanırım.

Başucu kitaplarından olan bu eserde yazar her şeyden önce kendimizi tamamlamamız gerektiğini vurguluyor. İnsan kendini tanıdıktan sonra etrafındaki insanları ve özellikle yetiştireceği evlatlarını daha iyi anlamaya başlıyor. Bazı bölümlerini defalarca okuyup hayatımızda da uygulamalıyız. Bazı örnek uygulamaları kendi kendime ve çocuklarım üzerinde de denedim. Olumlu sonuçları görünce yazarın diğer kitaplarını da okudum.

Her insanın kişilik özelikleri, yetiştiği çevre ve yaşadığı çevre çok farklı olsa da doğrular ve etik değerler dünyanın her yerinde aynıdır. Kendi hayat yolculuğumuzda bazen kılavuzlara yol gösterecek insanlara ihtiyacımız vardır. Hayatımızı şekillendirirken örnek alabileceğimiz insanlardan birisi olan Doğan Cüceloğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunarken mutlaka bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Bol kitaplı günler dilerim.

Word halinde indirmek için tıklayınız.

siradandersler.com 

Categories:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.