KİTAPLIĞIMDAN TAVSİYELER ( Başlangıç- Don Brown)

0 Comments

     Başlangıç ( Origin )

    Yayınevi: Altın Kitaplar

    Yazar: Dan Brown

Basım Yılı: 2017

  Sayfa Sayısı: 536

Kahramanımız Profesör Robert Langdon bu sefer İspanya’da soluksuz bir macerayla karşımıza çıkıyor. Yazarın daha önceki romanlarında olduğu gibi macerayla beraber bulmacalara ve tarihi mekanlara doyuyorsunuz. Dan Brown bilimsel konulardan, edebi şahsiyetlerden, ressamlardan, mühendislerden ve gerçek hayattan oldukça fazla alıntı yaparak güçlü bir anlatıma imza atıyor.

Profesörün öğrencilerinden Edmond Kirsch isimli bir dahinin bulduğu ve tüm dinleri temelden etkileyeceğini iddia ettiği bir keşifle başlayan roman çok hızlı ilerliyor.

Roman yayınlanmasıyla beraber bende çok büyük beklentiler oluşturdu. Aşağıdaki alıntılarda da olduğu gibi oldukça iddialı bir roman olmuştur.

Kim olursan ol, neye inanırsan inan, Çok yakında her şey değişecek…

Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum.”

Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?

Başlangıç, bence yüksek olan beklentileri karşılayamadı. Dan Brown daha önceki romanlarına ve maceralarına göre durağan ve tahmin edilebilir bir kurguyla çok fazla keyif vermedi.

Yine de okunmasını tavsiye ederim.  Sagrada Familia ve İspanya hakkında güzel bilgiler edindim.

Bol kitaplı günler dilerim.

siradandersler.com

Word halinde indirmek için bağlantıya tıklayınız.

Categories:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.