KİTAPLIĞIMDAN TAVSİYELER, KRAL ŞAKİR- TEK KİŞİLİK DEV ORKESTRA (YAŞAR VAROL)

0 Comments
Kral Şakir

Yazar: Yaşar VAROL

Yayınevi: Eksik Parça Yayınları;

               1. basım (16 Ekim 2017)

Ciltli Kapak: 208 sayfa

Çocuk kitabı olsa da ben bile eğlenerek okuduğumu belirterek başlamak istiyorum. İdeal hedef kitlesi 3. sınıf öğrencilerinin iyi okuyanlarından başlayarak 7. sınıfta okumayı sevmeyen veya yeni başlayan öğrencilerimiz olabilir. (8- 12 yaş aralığı)

Kahramanlarımız Kral Şakir, Aslan Remzi (babası), Canan (kız kardeşi) ve Fil Necati (arkadaşı) ilk hikaye ile eğlenceli ve sürükleyici bir maceraya atılıyor. Kahramanlarımız etrafımızda görülebilecek insanlara ait özellikleri, yaptıkları espri ve hareketlerle okuyucuları daha fazla kucaklıyor.  İlk kitap olması nedeniyle sanırım en sevilen aynı zamanda çok okunanı olmuştur. Yazar Yaşar Varol’un sinema filmi ve çizgi filmlerle desteklediği seri şu an dokuzuncu kitaptan devam ediyor. (1- Tek Kişilik Dev Orkestra, 2- Macera Devam Ediyor, 3- Anlatsam Film Olur, 4- Hayat Kısa Filler Uçuyor, 5- Dostum Bu Çok Havalı, 6- Dürümler Karışık, 7- Mor Bir Fil Gördüm Sanki, 8- Macera Adası, 9- Muhtişim Dedektifler)

İlk yayınlanmaya başlandığı 2017 yılından itibaren kitaplıkların raflarında bence hak ettiği yeri almaktadır. Bazıları beni eleştirebilir çok basit, kurgu yönünden zayıf yönleri var diye. Unutmayalım ki sayın veliler ve meslektaşlarım çocuklarımıza kitap okuma sevgisi kazandırırken eğlenmelerini de sağlamamız gerekiyor.  Ve Kral Şakir serisi bence bu noktada oldukça faydalı ve birçok alternatifine rağmen ilk sıralarda yer alıyor.

Kitaplı günler diliyorum.

siradandersler.com

Word halinde indirmek için bağlantıya tıklayınız.

Categories:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir