KİTAPLIĞIMDAN TAVSİYELER: LEYLEKLERİN UÇUŞU- Jean-Christophe Grange

0 5 Comments

Kitabın Yazarı: Jean-Christophe Grange

Yayınevi: Doğan Kitapçılık

Sayfa Sayısı: 304

Yayın Tarihi: Mayıs 2002

Kategori: Polisiye- Gerilim

Bana okumaktan keyif aldıran, çok hoşuma giden kitaplardan birisidir. Sıkı bir takipçisi olduğum Grange, konusu ve kurgusuyla daha önce hiç tatmadığım, Türk ve Dünya Edebiyatından klasiklerin birçoğunu okuduğum bir dönemde, zevki vermişti.

Konusu oldukça ilginç ve insanoğlunun ne kadar kötü olabileceğini bir kez daha hatırlatıyor okurken. Romanın asıl kahramanları bence leyleklerdir. Daha önce sadece havada veya yuvada gördüğüm bu göçmen kuşlar hakkında satır aralarından oldukça fazla bilgi edindim. Avrupa’dan Afrika’nın ortalarına kadar binlerce kilometre yolu şaşmaz bir rotayı kullanarak kat eden leylekler elmas kaçakçılarının dikkatini çekiyor. Çok sıkı denetlenen ülke sınırlarından kolayca geçebilen bu kuşların asıl takipçileri olan iyi niyetli insanlar da anormal durumu fark edince soluksuz okunacak adrenalin yüklü bir polisiye roman ortaya çıkıyor.

Bir tesadüf eseri karşılaştığım Leyleklerin Uçuşu resmen beni de uçurdu. Çok kısa bir sürede okuduğum ve konusu ile hala etkilendiğim bir romandır. Henüz yazar Jean-Chritophe Grange ile tanışmadıysanız kesinlikle bu kitabı ile başlamanızı tavsiye ederim.

Kitaplı günler dilerim.

siradandersler.com

Word halinde indirmek için tıklayınız.

Categories:

5 thoughts on “KİTAPLIĞIMDAN TAVSİYELER: LEYLEKLERİN UÇUŞU- Jean-Christophe Grange”

 1. Mehrican Oğuztav dedi ki:

  Kitap en iyi dosttur

  1. siradandersler dedi ki:

   Kesinlikle haklısınız.

 2. Songül kokur dedi ki:

  Teşekkürler hocam

 3. Songül kokur dedi ki:

  Çok güzel bir kitap tavsiyesi olmuş

 4. Songül kokur dedi ki:

  Çok sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.