KİTAPLIĞIMDAN TAVSİYELER – ŞAH VE SULTAN

0 3 Comments

Kitabın Yazarı: İskender Pala

Yayınevi: Kapı Yayınları

Yayınlandığı Yıl: 2010

Sayfa Sayısı: 390

Henüz İskender Pala ile tanışmadıysanız harika bir başlangıç Şah ve Sultan olacaktır. Dünyanın en önemli savaşlarından birinde madalyonun iki yüzünden ayrı ayrı bakmamızı sağlıyor. Gerçek kahramanları ve hayal ürünü kişilerle o günleri gözümüzde canlandıran harika bir tarihi romandır.

Romanın konusu Şah İsmail ve Yavuz Sultan Selim’in Çaldıran Savaşı’nı anlatsa da yoğun bir aşk, iktidar hırsı, entrikalar ve dönemin insanlarını anlatıyor. Roman, Kamber adlı bir çocuğun çevresindeki yaşananlarla başlıyor ve iki farklı dünyayı ayrıntılarıyla gösteriyor. En çok beğendiğim kısımlardan biri derviş kılığına giren Yavuz Sultan Selim’in Şah İsmail ile satranç oynadıkları bölüm oldu.

Romanı ilk yayınlandığı yıllarda okumuş ve çok beğenmiştim. İskender Pala’nın alanında uzman biri olduğunu ve akademisyen kişiliğini düşündüğüm zaman yapılan eleştirilerin tamamen haksız olduğunu ve abartıldığını düşünüyorum. Eleştirilerin olması çok normaldir ve saygı duyarım fakat eleştirenlerin de alanında bilgili olmasını isterim.

Bol kitaplı günler dilerim.

Word halinde indirmek için tıklayınız.

siradandersler.com  

Categories:

3 thoughts on “KİTAPLIĞIMDAN TAVSİYELER – ŞAH VE SULTAN”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Teşekkürler hocam

  2. Songül kokur dedi ki:

    Çok güzel bir kitap tavsiyesi olmuş

  3. Songül kokur dedi ki:

    Çok sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.