KİTAPLIĞIMDAN TAVSİYELER – SİMYACI

0 3 Comments

Yazar: Paulo Coelho

Yayınevi: Can Yayınları

Sayfa Sayısı: 188

İlk Baskı Yılı: 1996

Dünya klasikleri arasına girmeyi başarmış Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun üçüncü kitabı Simyacı, kısa sürede 42 dilde yedi milyondan fazla satan bir başarı elde ediyor. Etrafınızda eminin okuyan kişiler olmuştur. Henüz okumadıysanız kesinlikle çok büyük bir eksikliktir. Mevlana’nın Mesnevi’sini andıran, macera kitabı gibi gözükse de felsefe ile ilgili bir kitaptır.

Kitabın konusu İspanya’nın Endülüs şehrinde yaşayan Santiago adlı gencin başından geçen maceralardır. Babası rahip olan kahramanımızın da rahip olması için papazlık okuluna gönderilir. Kilisenin koyunlarını otlatırken dağlarda doğayı, yaşamayı, dünyayı merak eden bir gezgin olur. 16 yaşında babasıyla konuşup onun da onayını aldıktan sora Mısır piramitlerine kadar uzanan macera dolu bir yolculuğa çıkar. Hazine arayıcılığı, macera ve aşk dolu kitabımız aslında satır aralarında hayatı daha iyi anlamamızı sağlıyor.

İlk edebiyat öğretmenimin tavsiyesiyle okumuştum, daha sonraki yıllarda bir kez daha okudum. Kitap kimilerine göre çok fazla abartılmış, kimilerine göre az bile tanınan bir seviyededir. Ben az bile tanıtıldığına inanlardanım mesnevi tadında yazılmış bir hikaye olan kitabın en beğendiğim yönü insanın kendini keşfetmesine katkı sağlıyor. Kitabı 14- 15 yaşlarından itibaren herkese öneririm. Özellikle ebeveynler ve eğitimciler mutlaka okumalı bence.

Bol okumalar dilerim.

Word halinde indirmek için bağlantıya tıklayınız.

siradandersler.com

Categories:

3 thoughts on “KİTAPLIĞIMDAN TAVSİYELER – SİMYACI”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Teşekkürler hocam

  2. Songül kokur dedi ki:

    Çok güzel bir kitap tavsiyesi olmuş

  3. Songül kokur dedi ki:

    Çok sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.