RAMSES 1. IŞIĞIN OĞLU

0 Comments

Kitabın Yazarı: Christian Jacq 

Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yayınlandığı Tarih: Mayıs 1998

Sayfa sayısı: 350

Mısır medeniyeti konusunda araştırmaları olan yazar Christian Jacq‘dan beş kitaplık Ramses serisinin ilk kitabı Işığın Oğlu’dur. Mısır’ın sadece piramitler ve firavunlardan ibaret olmadığını anlayacağınız çok güzel bir seridir. Tarihi roman sevenler için bence bir başyapıt olduğunu çok kısa bir sürede anlayacaksınız.

Romanın konusu Mısır’ın en önemli yöneticisi Ramses’in çocukluğundan itibaren ülkesi için neler yaptığıdır. Babası Yüce Set’in tahtı bırakma zamanı gelince on dört yaşındaki Ramses ve abisi Şenar arasında yapmak zorunda kaldığı tercihle başlayan macera bir solukta beş kitaplık bir seriye dönüşüyor.

Bu seri sayesinde Ramses’in “Ben tanrıyım” dese de çocukluğundan itibaren bir insan olduğunu tekrar hatırladım. Romanın ilerleyen bölümlerinde Ramses (Firavun) ile Hz. Musa arasında yaşanan olayların Ramses’in bakış açısıyla anlatıldığı için eleştirilebilir belki ama bunun bir roman olduğu unutulmamalıdır. On altı yaş ve üzeri özellikle tarihe karşı ilgisi olan tüm okuyuculara tavsiye ederim.

Bol kitaplı günler dilerim.

Word halinde indirmek için bağlantıya tıklayınız.

siradandersler.com 

Categories:

1 thought on “RAMSES 1. IŞIĞIN OĞLU”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Kitap tavsiyeleriniz için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.