SOKAKLARDAN BİR ALİ

0 Comments

Yazar: Canan Tan

Yayınevi: Altın Kitaplar

Sayfa Sayısı:160

Basım Tarihi: 2011

Canan Tan gibi edebiyat dünyasında çok az yazarın hem yetişkinler için hem çocuklar için eserleri vardır. Birçok okuru romanlarıyla tanısa da yazarımızın çocuklar için kaleme aldığı hikayeleri de bulunuyor. Sokaklardan Bir Ali hikayesi her ne kadar çocuk kitabı gibi gözükse de her yaştan okurun okuyabileceği bir hikayedir.

Hikayenin konusu köşe başlarında, yol kenarlarında ve daha bir çok olumsuz durumda gördüğümüz sokak çocuklarını anlatıyor. Ali adlı kahramanımız olan çocuğun gözünden yaşanılan zorluklara ve acılar anlatılıyor. Bunlara rağmen Ali ayakta kalmayı başarıyor. Her sayfasında okurken duygulanacağınız onlarca olay ve durumla karşılaşırken gözlerinizi bile kırpmadan okuyacaksınız.

Tüm insanların hayatı daha iyi anlaması için, sahip olduğu güzelliklerin kıymetin daha iyi anlaması için mutlaka okuması gereken bir hikayedir. Yazarın sade ve akıcı anlatımı sayesinde dokuz yaşından itibaren herkes okuyabilir. Sokakta yaşayan ve zorluklar içinde hayatını devam ettiren insanları ve içlerinde oldukları durumu daha iyi anlayabilmek adına mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Bol okumalar dilerim.

                                                                                                             Word halinde indirmek için tıklayınız.

   siradandersler.com

Categories:

1 thought on “SOKAKLARDAN BİR ALİ”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Mutlaka okunması gereken kitaplar teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.