ÜÇ DENİZ ÖTESİ

0 Comments

Yazar: Ahmed Günbay Yıldız

Yayınevi: Timaş Yayınları

Yayın Tarihi: 2012

Sayfa Sayısı: 256

                   Türk edebiyatının en önemli yazarlarından olan Ahmed Günbay Yıldız dini, ahlaki ve toplumsal konularda yazdığı kitaplarıyla birçok okura ulaşmayı başarmıştır. Özellikle roman alanında kaleme aldığı eserleriyle topluma ayna tutmaya çalışmıştır. Üç Deniz Ötesi 14 yaş üstü okurlar için güzel bir kitaptır.

                   Romanın konusu, kominist rejim yönetiminde inancını yaşayamayan bir genç olan Enes özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika’ya gidiyor. Amerika’da gördüklerinin de özgürlük olmadığını düşünerek kutsal toraklarda biten bir yolculuğa çıkıyor. Aynı anda hüzünlü bir aşk, vazgeçişler ve ayrılıklar yaşanıyor. Çoğu yerinde kahramanla beraber duygulanarak okuyacaksınız.

                   Toplumsal konularda yazdığı romanlarıyla halkın her kesimini yansıtmaya çalışan yazarımız bu konuda da oldukça başarılı olmuştur. Yazmış olduğu romanların neredeyse tamamı okuyucular tarafından sevilerek okunan önemli bir yazarımızdır. (Timaş Yayınları’nın da kurucusudur aynı zamanda.) Türünün en güzel örneklerini kaleme alan yazarımız Ahmed Günbay Yıldızı okumadıysanız güzel bir alternatif olacaktır. Umarım okursunuz.  

Bol okumalar dilerim.

Word halinde indirmek için tıklayınız.

siradandersler.com

Categories:

1 thought on “ÜÇ DENİZ ÖTESİ”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Çok teşekkür ederiz güzel kitaplar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.