yeşilay haftası kapsamında teknoloji bağımlılığı konulu hikaye- mektup örneği

0 2 Comments

                                                                AĞABEYİMİ KURTARIN !

Benim ağabeyim teknoloji bağımlısı olmak üzere hissediyorum. Her geçen gittikçe kötüleşiyor ve ailem hiçbir şey yapamıyor maalesef.

Her şey ilk defa ağabeyime babamın tablet almasıyla başladı. Babam benim de oynayabileceğimi söyledi. İlk günlerde ben de oynuyordum. Ağabeyim ise bilinçli bir şekilde süreye dikkat ederek oynuyordu. Zamanla bu süre artmaya başladı ama kimse bunu fark etmiyordu. Ortaokul son sınıfa geçince babamlar ders çalışması için ağabeyimi uyarıyorlar, kızıyorlar fakat işler daha kötüye gidiyordu. Sınavda maalesef çok kötü bir puan alınca hak ettiği liseye gidemedi ama bu onu hiç üzmüyordu. Lisede arkadaş çevresinden yeni oyunlar öğrenmeye başlayınca tablet ona yetmemeye başladı. Babamdan bilgisayar istedi, kesin bir dille hayır cevabını alınca sinir krizleri geçirmeye başladı. Ailem durumuna çok üzülünce babam yumuşayıp aldı ama çok büyük bir hata yaptığını anlaması uzun sürmedi. Artık ağabeyim odasından çıkmıyor okula bile gitmek itemiyor. Bazı günler odasından bağırışlarını, kötü sözler söylediğini, bilgisayara vurduğunu duyuyoruz. Hangi sağlıklı aklı başında insan bunları yapar.

Bu gün derste öğretmenimiz anlatınca anlıyorum. Ağabeyimin hastalığı “ teknoloji bağımlılığı”. Çağımızın en kötü bağımlılığı ve sinsi bir şekilde yavaş yavaş bütün insanları tutsak ediyor. Bunun sonu eminim kötü olacak. Sayın büyüklerim başta ağabeyim olmak üzere herkesi kurtarın.

Siz de bağımlı değilseniz tabi…

( Teknoloji bağımlılığı konusunda hikaye örneğidir. )

sıradan dersler

  

Categories:

2 thoughts on “yeşilay haftası kapsamında teknoloji bağımlılığı konulu hikaye- mektup örneği”

  1. Songül kokur dedi ki:

    Teşekkürler hocam elinize emeğinize sağlık faydalı olması dileğiyle

  2. Songül kokur dedi ki:

    Çok teşekkür ederiz hocam elinize emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.